Dne 15.4. 2013 nečekaně zemřel Inter.Ch, MultiCh Born on My Birthday Prdlavka alias Jouda Přenosil. V červenci by mu bylo 7 let. Jonáš byl nejen výstavně nejúspěšnější Prdlavkou, ale hlavně bassetem s neopakovatelnou mimikou a hlasovými projevy. Byl to zkrátka upovídaný ksichtík. Kdybych v Budějkách před dvěma týdny byla tušila, že se s ním mazlím naposledy, od něj oslintaný kabát snad ani nevyperu. Na fotu jsem s Jonášem a jeho sestrou Besinkou. Zdá se, že ale Jonáš neopustil Přenosilovic rodinu navždy, kusek něho koluje v novém přírustku, jemuž byl prastrýcem.

Dostala jsem smutnou zprávu, že 25.9. zemřel v Japonsku Kaštančin syn Amos Komenius, bylo mu 9,5 roku. Toto je jeho poslední fotografie. Děkuji Kazumi za péči kterou mu věnovala!

14.7. Hermiona poprvé ve třídě mladých na NV v Mladé Boleslavi u A.Polgára  získala známku V2

Další Prdlavka má další šampionát. Gratuluji majitelům do Polska!

02 VI 2012 Leszno, Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych - PRESTIGE
CARTIER'S SON I. Prdlavka, CWC, CACIB

Den dětí jsem oslavili v LEGOLANDU. Jirka měl i po 11 hodinovém chození po atrakcích spoustu energie, zato já jsem byla mrtvá...

WW´12, BOB Lena Lady Barnett´s se svým otcem Nhabira Home Run a rozhodčí Hanou Ahrens

 Poprvé v historii více jak 40 letého chovu bassetů v ČR získal basset narozený a žijící v ČR nejvyšší titul na Světové výstavě.
WW´12 a BOB je Lena Lady Barnett´s majitelky a chovatelky Lenky Zitové z Odolena Vody. Matkou fenky je Bassetka Prdlavka. Když obě Leničky vstupily do kruhu k boji o BOB prolhásila jsem: "Jestli to dostane, jdu se s ní fotiti!" Takže mi nic jiného nezbylo, ikdyž k smrti nerada se fotím..

20.5. Hermiona na Světové výstavě v Salcburku obdržela známku Velmi nadějná 1 a prošly jsme se

spolu na BIS Puppy. Za fotografie děkuji nadějné mladé fotografce Míše Přenosilové

Jonáš má další titul. Huráááááá !!!

A proč ne Mína Prdlavka absolvovala dne 5.5.2012 zkoušky vloh teriérů a jezevčíků, MS Bystřice, I.cena 172. bodů
a 12.5.2012 podzimní zkoušky, OMS Rakovník, I. cena, 249. bodů. Gratuluji její pilné trenérce/spolumajitelce paní Neuhortové - jste obě šikulky!

Z Goldiny synka Bastera je už pořádný kus psa. 27.4. v Opole získal další CWC

22.4. jsme v Rožďalovicích navšívili pejska Olo Klan Sycylijczykow, který je tam doma u Špíglů. Doufám, že nám návštěvu s Olouškem brzy oplatí.

Dnes 5.4. oslavuje Goldina - Nhabira Bohemia 10.narozeniny. Říkám jí královna smečky. Ve 3 vrzích, které za svůj produktivní život měla, odchovala 22 štěňat. Jsem ráda, že mi osud dopřál mít pokračovatelku její krve - vnučku Hermionu. Jménem všech tvých dětí ti Goldino přeji hodně zdraví!

1.4. na MVP v Luxembourgu Hermion taťka Homer vyhrál třídu otevřenou a získal CAC u rozhodčího M.Manucci.

31.3. na MVP v Českých Budějovicích získala A proč ne Mína Prdlavka, kterou mám ve spolumajitelství s paní Neuhortovou, resCAC a byla uchovněna. V květnu jí budu držet palce při zkouškách.

Na stejné výstavě dcera Bassetky Prdlavka - Lena Lady Barnett´s obdržela v silné konkurecni CAC, CACIB u S.Petera. Gratuluji oběma majitelkám.

4.3. Hermion taťka Homer získal v silné konkurenci dalš titul BOB v holandském Groningen u paní Marity Rodgers (UK)

Kaštanka byla neobyčejný pes.  Jakožto  1.basset v ČR vlastnila Coursingovou licenci.  Jakožto jediný pes,  kterého osobně znám zbožňovala návštěvy na veterině .  Svého veterináře MVDr. Vladimíra Hodače v Nymburce celoživotně milovala nehynoucí láskou.  A to i přesto, že z ní půl dne tahal její jediný vrh, i přesto že jí vyndal obě oční bulvy v půlročním odstupu.  Přála bych Vám vidět  co dělala  slyšíc za dveřmi svého milovaného po dvou letech. To že se téměř při každé návštěvě podepsala – udělala louži, aby všem dala najevo, že tam opět zavítala, jsme brali jako samozřejmost. Myslím, že veterinu také vnímala jako fajn seznamovací kancelář.  Z jejího chování v čekárně jsem mnohdy měla pocit, že si myslí, že všechna ta zvířena přišla jen kvůli tomu, aby se s nimi mohla seznámit. Dokonce mrskala ocasem i v momentě, kdy jí pan doktor dával uspávací injekci přesně v 9:00 dne 5.2. 2012.

Když jsem v roce 2004 dostala ze zámoří zajímavou nabídku na její koupi, uvědomila jsem si, že nemůžu být bez toho jejího veselého ksichtíku, bez jejích radostných hlasových projevů a tak zůstala doma. Čas mi dal za pravdu, že jsem se rozhodla správně, když 2 roky poté oslepla díky glaucomu.  Nevím  jak bych se já srovnávala s vědomím, že jsem do zámořské ch.stanice prodala fenu, která jim tam za 2 roky oslepla.

Milá Kaštanko slepaňko měli jsme tě všichni moc rádi, pozdravuj tam Alberta a Noru !

27. 1. 2012 Głogów, Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych
CARTIER'S SON I. Prdlavka, CWC, WINNER
Sędzia: Małgorzata Supronowicz
*NOWY CHAMPION POLSKI*REPRODUKTOR*
Gratulace majitelům!

Novoroční bitka basset versus jack russell

 BASSET HOUND - PRDLAVKA kennel  | Design by BO -TE - HA |